Pellet a brykiet kominkowy

Pellet oraz brykiet kominkowy to nazwy często używane zamiennie. Mają one wiele cech wspólnych. Zarówno pellet, jak i brykiety kominkowe takie jak Ruf oraz Pini Kay, wyróżniają się swoją ekologicznością oraz wydajnością. Współczynniki opałowości w obu przypadkach są wysokie. Pellet podobnie jak  brykiet kominkowy charakteryzuje się niską popiołowością, dzięki czemu materiały te nie zanieczyszczają przewodów. Niska wilgotność oraz stałopalność sprawiają, że zarówno brykiet kominkowy, jak i pellet to paliwa grzewcze niezwykle wydajne i ekonomiczne.

Ich główna różnica znajduje się w kształcie. Pellet ma postać granulowanego materiału. W związku z tym, lepiej nadaje się do palenia w piecach, niż w kominkach. Zaletą jego formy jest łatwość przechowywania oraz transportu. Brykiet kominkowy zazwyczaj ma postać kostek – sprawdza się szczególnie w kominkach. Wyjątkowym kształtem, wpływającym na wydłużony czas spalania, wyróżnia się brykiet kominkowy Pini Kay ( ma kształt ołówka) oraz Mega Ruf System 3 (to system trzech połączonych ze sobą kostek).

Oba materiały grzewcze są w 100% wykonane z czystych trocin, dzięki czemu jest to paliwo ekologiczne i przyjazne środowisku.